Caro Originál

Balení Caro Originál Balení Caro Originál 200 gramů

Nápoj Caro – zdravý životní styl

Teplý cereální nápoj Caro je pro své čistě přírodní složení, bez přidání cukru, oblíbený především u lidí, kteří dávají přednost zdravému životnímu stylu a chtějí svůj jídelníček stále vylepšovat.

Ženy v době těhotenství a také kojící ženy vyhledávají tento cereální nápoj zejména pro jeho jemnou chuť. Díky jeho vhodnému složení ho mohou kdykoliv zařadit do svého pitného režimu.

I vy si lahodný nápoj Nestlé Caro můžete bez obav dopřát a vychutnat kdykoliv po celý den. Caro je nápoj vhodný pro každého člena rodiny a velmi oblíbený je i u dětí. Maminky tak velmi uvítají, že do sebe děti s chutí dostanou něco zdravého.

Doporučená příprava

Zalijte 1 – 2 kávové lžičky směsi Caro Originál 150 ml vody (90 °C) a doplňte podle chuti mléko (cca 50 ml).

Začátky cereálních nápojů

Cikorka zvaná také koření svatého Petra jsou lidové názvy označující čekanku obecnou. Tato rostlina se v Evropě začala pěstovat s konkrétním úmyslem. Impulsem byla kontinentální blokáda, kterou zapříčinila válka mezi Francií a Anglií – přesněji, Napoleonovo nařízení uzavřít evropské trhy před jakýmkoli anglickým zbožím a také zbožím ze zámoří. Nedostatkové zboží bylo nutné kompenzovat, například káva byla nahrazena směsí z pražených a následně mletých zrn ječmene, žita, semen bukvic a čekanky. Tyto cereální nápoje získaly časem na popularitě a přestalo se na ně pohlížet jako na náhradu kávy.

Oblíbenost cereálního nápoje Nestlé Caro

Teplé cereální nápoje si v poslední době získávají srdce čím dál tím více spotřebitelů. A Nestlé Caro patří mezi nejoblíbenější, o čemž svědčí fakt, že každý druhý vypitý šálek cereálního nápoje je právě Nestlé Caro. Hlavními důvody jsou lahodná chuť, přírodní původ a především možnost vychutnat si tento nápoj kdykoliv během dne.

Tajemství lahodné chuti Nestlé Caro

Oblíbený nápoj Nestlé Caro se skládá z cereálií jako je ječmen a žito. Tyto přírodní ingredience se nejdříve upraží a poté rozemelou. Část ječmene je ještě před pražením upravena sladováním, což znamená, že se jednotlivá zrna nechají naklíčit. Právě tato úprava dodává chuti nápoje příjemný sladový nádech.

Nestlé Caro navíc obsahuje čekanku, která byla díky blahodárným účinkům oblíbena již v době antiky.

Čekanka se stejně jako ostatní suroviny rozemele a praží. Tato důležitá rostlina obsahuje látku inulin, který i když nepatří mezi sladivé cukry, dodává nápoji příjemně nasládlou chuť.

Složení Nestlé Caro

Rozpustná kávovinová pražená směs.

Složení: ječmen, slad z ječmene, čekanka, žito. Může obsahovat stopy mléka. Nestlé Caro neobsahuje žádné přidané cukry a díky tomu je Caro plnohodnotnou součástí zdravého jídelníčku.